Siyatik ve tedavisi

 , siyatiğin tedavisi , dizden aşağı yanma ve ağrı , siyatik agrisi ve alternatif tedavileri , alternatif tıpta syatik , uylukta uyuşma yanma , siyatiğe çözüm , gebelikte siyatik tedavisi , dizden asagi sizi , dizden aşaği ağrilar , sıyatık ağrılarının tedavısı , siyatik için tedavi önerileri , siyatik agrisi ve tedavisi forum , siyatik uyuşması , siyatik ağrısı ve tedavisi , 

Siyatik ağrısı siyatik sinirlerinin tahriş olması sonucu görülür. Siyatik ağrıları genelde bel ve kalça arkasında dizden aşağı kısımlarda görülür.
Siyatik siniri vücudun en büyük siniridir. Sinir kökleri omurilikten başlar. Sinirin tahriş olması herhangi bir nedenden dolayı iltihaplanması nedenleridir.
Tümörden, kemik ve kas tahrişinden, iç kanamadan, enfeksiyon veya yaralanmadan oluşabilir. Belirtileri, ağrı, yanma hissi, uyuşma, alt sırt ve arka bacakta uyluk ve kalçada uyuşma ve karıncalanmadır.
Yürüyüş yapılamaz, bacaklar yorgundur ve fonksiyonu durur. Yürüyerek ve bel bükülerek düzelemez.
Siyatik fiziksel ve tıbbi bir test ile belirlenir. Fizik tedavi yapmak şarttır. Mr tarama, elektromiyogram, X ışınları ve filmler ile ölçülür. Yatak istirahatı çok önemlidir. Ağır iş yapmamak fazla yürümemek şarttır.
Hastalar üzerinde denenmiş ve kanıtlanmış bir tedavi şekli olan dinlenme ve yatak istirahatı olumlu sonuçlar almanızı sağlar. Cerrahi müdahale ile sinirler de sıkıştırılabilir.
Bacaklar siyatikte bükülemez çok az hareket kapasitesi vardır. Kaplıcalarda tedavi görmek yani sıcak tutmak da bir başka tedavi şeklidir. Yeni bir teknoloji olan ışın terapisi ile de hastalığa çözüm getirilmiştir.
Tedavinin esası, siyatiğe yol açan hastalığının sebebi bulup, bertaraf etmek, hastalığı doğru teşhis ederek tedavi etmektir. Bu yöntem ile siyatik ağrıların azalması hatta tamamen iyileşmesi sağlanmaktadır

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !